Ako investovať

Investovanie nie je ani zďaleka tak ťažké, ako sa mnohým ľuďom zdá. Prvým krokom, väčšinou tým najťažším, je zvolenie si účelu, pre ktorý chcete svoje peniaze používať a kvôli ktorému ich chcete investovať.

Majú Vám investované peniaze slúžiť ako pohotovostná rezerva, ktorá má byť veľmi konzervatívna a zároveň Vám prinášať o trochu lepší výnos, než termínovaný vklad v banke? Alebo si chcete pravidelne odkladať časť svojho príjmu a dlhodobo si tak vytvárať rezervu na svoj dôchodok? Alebo sa jedná o peniaze, ktoré sú "navyše" a Vy ich chcete v dlhodobom horizonte nadpriemerne zhodnocovať?

Našou radou pre začiatok je, aby Vaším cieľom nebola krátkodobá špekulácia a túžba po rýchlom zisku. Finančné trhy vedia byť v krátkom časovom horizonte veľmi zradné, naopak v tom dlhšom fungujú úplne spoľahlivo. Krátkodobá špekulácia a snaha "načasovať trh" môže priniesť rýchly zisk, ale môže tiež priniesť veľmi rýchlo bolestivé straty. Naopak spoľahlivým návodom na vytváranie úspor a ich zmysluplné zhodnocovanie je neustále dlhodobé investovanie so zodpovedným dodržiavaním investičnej disciplíny.

Aká bude očakávaná hodnota mojich investícií na konci?

Hodnota investície na konci:  EUR

Vaše vklady celkom
 EUR
Zhodnotenie
 EUR  % p.a.

Spýtajte sa nás

Vložte bezpečnostný kód:
 Security code
 

Vaše súkromie berieme vážne a osobné údaje, ktoré nám poskytnete, použijeme iba v súlade s podmienkami našich zásad ochrany osobných údajov.

    Active Invest

    Active invest je ideálna zmluva pre klientov, ktorí chcú investovať, ale nevyznajú sa v jednotlivých fondoch a chcú výber fondov a správu investičného portfólia prenechať nám.

      Classic Invest

      Základným produktom pre privátnych investorov v našej ponuke je obstaranie nákupu podielových listov. Ponúkame podielové listy fondov našich produktových partnerov, ktorými v súčasnosti sú napríklad Amundi Asset Management, Arts Asset Management GMBH, BlackRock,...