Ako investovať

Investovanie nie je ani zďaleka tak ťažké, ako sa mnohým ľuďom zdá. Prvým krokom, väčšinou tým najťažším, je zvolenie si účelu, pre ktorý chcete svoje peniaze používať a kvôli ktorému ich chcete investovať.

Majú Vám investované peniaze slúžiť ako pohotovostná rezerva, ktorá má byť veľmi konzervatívna a zároveň Vám prinášať o trochu lepší výnos, než termínovaný vklad v banke? Alebo si chcete pravidelne odkladať časť svojho príjmu a dlhodobo si tak vytvárať rezervu na svoj dôchodok? Alebo sa jedná o peniaze, ktoré sú "navyše" a Vy ich chcete v dlhodobom horizonte nadpriemerne zhodnocovať?

Našou radou pre začiatok je, aby Vaším cieľom nebola krátkodobá špekulácia a túžba po rýchlom zisku. Finančné trhy vedia byť v krátkom časovom horizonte veľmi zradné, naopak v tom dlhšom fungujú úplne spoľahlivo. Krátkodobá špekulácia a snaha "načasovať trh" môže priniesť rýchly zisk, ale môže tiež priniesť veľmi rýchlo bolestivé straty. Naopak spoľahlivým návodom na vytváranie úspor a ich zmysluplné zhodnocovanie je neustále dlhodobé investovanie so zodpovedným dodržiavaním investičnej disciplíny.

Spýtajte sa nás

Vložte bezpečnostný kód:
 Security code
 

We take your privacy seriously, and we will only use personal information that you supply to us in accordance with the terms of our privacy policy.

    Classic Invest

    Základným produktom pre privátnych investorov v našej ponuke je obstaranie nákupu podielových listov. Ponúkame podielové listy fondov našich produktových partnerov, ktorými v súčasnosti sú napríklad Amundi Asset Management, Arts Asset Management GMBH, BlackRock,...