TÝŽDEŇ NA FINANČNÝCH TRHOCH - Korekcia na finančných trhoch pokračovala

    • Týždeň na finančných trhoch

Korekcia na finančných trhoch v minulom týždni pokračovala a to ako na akciových, tak aj dlhopisových. Pritom sme neboli svedkami žiadnych zásadných kurzotvorných správ. Pravdepodobne sa tak jednalo o pokračovanie vyberania ziskov po tom, čo akcie aj dlhopisy dosiahli v uplynulých týždňoch na nové historické maximá.

TÝŽDEŇ NA FINANČNÝCH TRHOCH - Korekcia na finančných trhoch pokračovala Vo výsledku najširší globálny akciový index MSCI All Country World odpísal 3,3%. Z regionálneho hľadiska sa tentoraz výrazne menej darilo rozvíjajúcim sa trhom, ktoré podľa indexu Emerging Markets odpísali 6,3%. Rozvinuté trhy podľa indexu MSCI World odpísali 2,8%. Stredná Európa sa vyvíjala v súlade s globálnymi  indexmi, keď stredoeurópsky akciový index CECEEUR odpísal 3,0%.

Aj na dlhopisových trhoch pokračovala korekcia. Najširší globálny dlhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odpísal 0,7%, pričom priemerný globálny dlhopisový výnos do splatnosti vzrástol o 0,07 percentuálneho bodu na úroveň 1,08%.

Naopak komoditám sa darilo pomerne slušne. Globálny komoditný index S&P GSCI vzrástol o 1,5%. Cena ropy Brent vzrástla o 5,1% na úroveň 66 dolárov za barel. Na druhú stranu cena zlata klesla o 2,7% na úroveň 1729 dolárov za trójsku uncu.
 
 
Michal Stupavský
Investičný stratég Conseq Investment Management, a.s.

 

Upozornenie k publikovaným článkom ›