TÝŽDEŇ NA FINANČNÝCH TRHOCH - Finančné trhy pokračovali v raste na ďalšie historické maximá

    • Týždeň na finančných trhoch

V priebehu minulého týždňa pokračovali finančné trhy v raste. Hlavné akciové indexy dosiahli nové historické maximá. Najširší globálny akciový index MSCI All Country World pripísal zisk 1,5%. Najsledovanejší akciový index, americký akciový index S&P 500, pripísal zisk 1,4% a týždeň uzavrel na novom rekorde na úrovni 4185 bodov. Stredoeurópske akcie podľa indexu CECEEUR pripísali podpriemerný zisk 0,5%. Pritom sme neboli svedkami žiadnych zásadných nových kurzotvorných správ.

TÝŽDEŇ NA FINANČNÝCH TRHOCH - Finančné trhy pokračovali v raste na ďalšie historické maximá

Aj dlhopisové trhy pokračovali v raste. Najširší globálny dlhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond pripísal zisk 0,6%, pričom priemerný globálny dlhopisový výnos do splatnosti poklesol o 0,02 percentuálneho bodu na 1,11%. Výnos do splatnosti najsledovanejšieho dlhopisu, amerického vládneho dlhopis s 10-ročnou splatnosťou (10-year US Treasury Bond), poklesol výrazne o 0,08 percentuálneho bodu na 1,58%.

Aj komodity výrazne rástli. Globálne komoditné index S&P GSCI vzrástol o 3,7%. Cena barelu severomorského Brent vzrástla o 6,1% na 67 dolárov. Zlato posilnilo o 2,0% na 1780 dolárov za trójsku uncu.

 
 
Michal Stupavský
Investičný stratég Conseq Investment Management, a.s.

 

Upozornenie k publikovaným článkom ›