TÝŽDEŇ NA FINANČNÝCH TRHOCH - Akciové trhy na nových rekordoch

    • Týždeň na finančných trhoch

Akciové trhy pokračovali v minulom týždni v raste a hlavné akciové indexy sa dostali na nové historické rekordy. Napríklad hlavný americký akciový index S&P 500 dosiahol nové historické maximum na úrovni 3935 bodov.

TÝŽDEŇ NA FINANČNÝCH TRHOCH - Akciové trhy na nových rekordoch

Tiež globálna akciová trhová kapitalizácia, teda súhrnná hodnota všetkých burzovo obchodovaných spoločností, sa dostala na nový rekord na úrovni 110 biliónov dolárov. Vo výsledku najširší globálny akciový index MSCI All Country World pripísal zisk 1,7% a od začiatku roka je už 5,6% v pluse. Z regionálneho hľadiska sa opäť viac darilo rozvíjajúcim sa trhom, ktorých index MSCI Emerging Markets pripísal zisk 2,4%. Rozvinuté trhy podľa indexu MSCI World pripísali zisk 1,6%.

Darilo sa aj dlhopisovým trhom. Najširší globálny dlhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond pripísal zisk 0,3%, pričom priemerný globálny dlhopisový výnos do splatnosti nepatrne vzrástol o 0,01% na úroveň 0,93%.

Tiež komoditám sa darilo na výbornú. Globálne komoditné index S&P GSCI vzrástol o 2,9%. Cena ropy Brent vzrástla o 5,2% na úroveň 62 dolárov za barel. Cena zlata vzrástla o 0,6% na úroveň 1823 dolárov za trójsku uncu.

 
 
Michal Stupavský
Investičný stratég Conseq Investment Management, a.s.

 

Upozornenie k publikovaným článkom ›