DENNÁ GLOSA – Náš akciový fond zatiaľ v tomto roku poráža benchmark na celej čiare

    • Denná glosa

Aj výkonnosť nášho akciového fondu - Conseq Invest Akcie Novej Európy - nám zatiaľ v tomto roku robí obrovskú radosť. Výkonnosť fondu ku dnešnému dňu predstavuje 7,9%, zatiaľ čo jeho benchmark čiže porovnávací index si pripisuje zisk iba 1,4%. Relatívna nadvýkonnosť nášho fondu je preto masívne na úrovni 6,5%.

DENNÁ GLOSA – Náš akciový fond zatiaľ v tomto roku poráža benchmark na celej čiare

Čo pomohlo výrazne kladnej relatívnej výkonnosti nášho akciového fondu predovšetkým? Je to hlavne fakt, rovnako ako v našich ďalších fondoch, že preferujeme primárne hodnotové akcie (value stocks) a rastových akcií (growth stocks) máme vo fonde minimum. Koniec koncov táto výkonnostná tendencia zatiaľ tento rok platí aj globálne. Globálny index hodnotových akcií MSCI All Country World Value zatiaľ tento rok pripisuje vysoko nadštandardný zisk 7,1%, zatiaľ čo globálny index rastových akcií MSCI All Country World Growth je nepatrne v mínuse.

Čo sa týka konkrétnych akciových titulov, rastové akcie ako CDR Project, Allegro, Dino Poľska máme výrazne podvážené. Na druhú stranu máme nadvážené niektoré banky, teda hodnotové akcie, ako NLB či Addiko.


Michal Stupavský
Investičný stratég Conseq Investment Management, a.s.

 

Upozornenie k publikovaným článkom ›